poniedziałek, 30 grudnia 2013

Po świętach.....

Dziękuję bardzo za wszystkie świąteczne i noworoczne życzenia jakie od Was otrzymałam na blogu i drogą mailową i zwykłą pocztą!
 Święta minęły miło, rodzinnie i trochę za szybko, ale na to nie mamy wpływu :)
Świąteczne dekoracje umilają nam czas oczekiwania na Nowy  Rok. Jaki będzie, czas pokaże! 

Życzę Wam i sobie oby nie był gorszy od tego, który właśnie się kończy!! Zdrowego, pomyślnego i szczęśliwego 2014!!!
Uściski serdeczne przesyłam i do usłyszenia w przyszłym roku - BiBi :))poniedziałek, 23 grudnia 2013

To właśnie tego wieczoru.......


"To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha
- w serca złamane i smutne,
cicha wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu już wieków,
pod dachem tkliwej kolędy,
Bóg rodzi się w człowieku......"Specjalnie dla Was, mój nowy hafcik świąteczny:)
 Kochani, życzę Wam radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Cieszmy się każdą chwilą i czasem spędzonym z Najbliższymi, doceńmy to co mamy! Nadchodzący 2014 Rok, niech będzie dla Was pomyślny i szczęśliwy!


niedziela, 22 grudnia 2013

Czwarta niedziela Adwentu i ostatnie przygotowania do świąt.

W całym domu pachnie już świętami! Została do ubrania choinka, ale to przecież sama przyjemność i radocha:)) Ostatnie dekoracje już poczynione i cieszą oczy!

W kuchni grzecznie przysiadł, schowany w makówkach mój ulubiony aniołek, zdawałoby się cichutko oczekujący na mikołaja  :)


Jest też trochę świecidełek i gra światła odbitego w błyszczących świecznikach i szkle:)

Ostatnia, czwarta adwentowa świeca - nadziei.
Pozdrawiam i do jutra :)
czwartek, 19 grudnia 2013

Pierniki i pierniczki słodki smak świątecznej tradycji.


Piernik jest jednym z najstarszych ciast. Pochodzi z XII wiecznej Bazylei i Norymbergi, głównych ośrodków piernikarskich średniowiecznej Europy. W polskiej tradycji jest obecny od wieków. Wywodzi się ze znanych w średniowieczu miodowników (wielkich bochenków chleba robionych na miodzie), które wzbogacono przyprawami korzennymi. 
Stąd nazwa "piernik", która pochodzi od staropolskiego określenia "pierny", co oznacza "pieprzny".

Pierniki mają  liczne właściwości zdrowotne. Dawniej wykorzystywane były w medycynie jako środek leczniczy pobudzający trawienie (przyprawy korzenne), dodatkowo dostarczają energii dla mózgu i mięśni, wzmacniają, detoksykują i odmładzają!
                                                                        źródło: internet


Moje piernikowe wypieki przed ...................i po białym szaleństwie / czytaj - lukrowaniu :))
W odpowiedzi na Wasze pytania odnośnie wianka ze słomy, który pojawił się w poprzednim poście, donoszę, że był zakupiony w sklepie Duka, a ja go tylko świątecznie przysposobiłam:))
 Pozdrawiam i życzę Wszystkim, dobrej nocy :))

środa, 18 grudnia 2013

Świąteczne wianki i wianuszki.........

.....ze słomy,  bukszpanu i wikliny pojawiły się w różnych częściach domu. 


Następny post będzie....... jak nietrudno zgadnąć o dalszych przygotowaniach do świąt :)) Pozdrawiam BiBi :)

poniedziałek, 16 grudnia 2013

Świąteczne jarmarki i trzecia niedziela Adwentu......

Lubicie klimat świątecznych jarmarków, bo ja bardzo!:) Dlatego w ndz.wybraliśmy się do miasta, aby popatrzeć i powłóczyć się między straganami:) Można było zakupić: bombki, pierniki, stroiki, pierogi z pieca i wiele innych różności, a także cięte choinki (jodła) za 200,00 zł !!!! Moim bardzo skromnym zakupem powiększyłam kolekcję szydełkowych śnieżynek. Jeszcze się pochwale, że od bardzo przystojnego Mikołaja dostałam aż 2 cukierki :))
Oto moja fotorelacja:


W kolejną niedzielę Adwentu zapłonęła już 3 świeca, zwana   świecą miłości! Miło mi powitać nowych Obserwatorów, zapraszam na dłużej! Pozdrawiam i do następnego spotkania:)


środa, 11 grudnia 2013

Kolorowe szkiełka.........

........cenne skarby z dzieciństwa, a później nieustająca do dzisiaj fascynacja witrażami, mogę im się przyglądać godzinami!! Kiedy znalazłam w sieci te wzorki, wiedziałam, że muszę je wyhaftować. Kartki są kolorowe, mają fajny kształt okienka i są zupełnie odmienne, od tej z zimowym domkiem, prezentowanej wcześniej. Nie natknęłam się nigdzie na gotowe hafciki, żeby podejrzeć jak wyglądają, ale z efektu końcowego jestem zadowolona, a to najważniejsze  :) Aby wczoraj zrobić zdjęcia przy świetle dziennym nie zdążyłam wkleić kanwy, co widać na fotkach. Ale dzisiaj już kartki wykończone i czekają na wysłanie :)


W czasie pracy:
Po wczorajszym pięknym słońcu, dzisiaj ciemno i buro, to tak dla odmiany:))) Pozdrawiam i do następnego razu :)

niedziela, 8 grudnia 2013

Druga niedziela Adwentu.....

Skończyłam świątecznego aniołka, oto on :)


 

Po ostatnich wietrznych dniach, dzisiejszy był spokojny i bardzo słoneczny, dlatego chętnie wybraliśmy się do lasu. My na spacer, a pies na leśne szaleństwa, które bardzo lubi :)) Jak widać śniegu jest niewiele, ale już taka cienka warstwa białego puchu wystarczy aby było pięknie...... i to szafirowe niebo!
Wstępnie wybraliśmy choinkę (ze swojego lasu), która będzie ozdobą domu.To będzie jedna z nich :) 


Dzisiaj płonie świeca wiary
Witam serdecznie nowych Obserwatorów mojego bloga :)
Pozdrawiam Wszystkich i życzę wam udanego tygodnia, święta coraz bliżej :))

piątek, 6 grudnia 2013

Mikołajki......

...... bardzo je lubię!  Wczoraj wieczorem,  zastanawiałam się czy Mikołaj będzie o mnie pamiętał i przyniesie jakiś maleńki drobiazg ......... i rano znalazłam obok poduszki małą paczuszkę, a w niej bajkowy biały domek na tea-lighty, piękny jest :)) Sypnęło śniegiem nie tylko za oknem ale również na moim blogu:))) Dobrze, że tu nie wieje, bo dopiero byłby bałagan w postach :)) Kiedy między śnieżycami, niebo się trochę rozjaśniło, wykorzystałam mikołajkowy prezent do sesji zdjęciowej nowo poczynionych  bombek :)
Witam nowych Obserwatorów, to miłe, że ich grono ciągle się powiększa! Wszystkim, którzy do mnie zaglądają życzę spokojnego, bezwietrznego weekendu :)

czwartek, 5 grudnia 2013

Ostatnia salowa odsłona.....

....to już 12, ostatni znaczek w kalendarzu L.Katy. Szybko minął rok i nie wiadomo kiedy przeleciały te miesiące! Kalendarz wyszywało się bardzo przyjemnie i szkoda, że to już koniec :) Hafcik dopiero co ukończony, w wolnej chwili pokażę cały kalendarz.Pozdrawiam serdecznie i do następnego spotkania :)

poniedziałek, 2 grudnia 2013

Zamówienie na ptasie medaliony.......

......wdzięczny motyw, którego nigdy dość. Lubię je w hafcie i deku :)  Jest też mikołaj z choinką, typowo świąteczny motyw. Który Wam się bardziej podoba? Moją odpowiedź znacie :))
U mnie od rana słoneczko! Pozdrawiam i udanego poniedziałku dla Wszystkich :))