poniedziałek, 31 marca 2014

Z kilku brzozowych gałązek .......

i bukszpanu w ciągu zaledwie kilku minut "uwiłam" takie oto zawieszki w kształcie jaja. 

Udanego tygodnia życzy Wam - BiBi

piątek, 28 marca 2014

Pierwsze pisanki i kwitnące drzewo.

W tym roku zaczęłam od pisanek haftowanych, deku musi  poczekać, bo nie mam skompletowanych wszystkich przydasi do tej zabawy:) Czas pędzi na złamanie karku i do świąt zostało mało czasu, ale mam nadzieję, że zdążę ze wszystkim na czas :)) W ogrodzie codziennie pojawia się nowy wiosenny akcent. Cieszy wszystko, każdy najmniejszy kwiatuszek, albo to, co dopiero wychodzi z ziemi. Wczoraj zachwyciła mnie "zaszyta" na końcu ogrodu i obsypana kwiatami śliwka mirabelka. Wygląda zjawiskowo i bez wątpienia przyćmiła wszystko co w tej chwili kwitnie. 
 Wszystkim udanego i miłego weekendu życzy - BiBi :)

piątek, 21 marca 2014

Nadeszła .........

......i przywitała się z nami najpiękniej jak potrafi, słoneczkiem na bezchmurnym niebie, śpiewem ptaków i budzącym się do życia OGRODEM :))
Najpierw  maleńki hafcik wiosennych kwiatków, który powstał dzisiaj. Natknęłam się na niego w sieci i już mam, bo dzisiaj wiosenna moc była ze mną :))

len belfast 32, mulina DMCPo porannej kawie była wiosenna sesja w ogrodzie. W czasie tego biegania z aparatem zdałam sobie sprawę ile pracy przed nami! Zakasałam więc rękawy i do roboty, mała rozgrzewka przed jutrzejszą " gimnastyką" na świeżym powietrzu :)) Jak na razie to sama przyjemność. Kontakt z naturą zawsze jest dla mnie najlepszą terapią na wszelkie dolegliwości i kopem pobudzającym do działania na rożnych frontach :))
Pozdrawiam wiosennie - BiBi

poniedziałek, 17 marca 2014

Królice...........

.....na moich świątecznych kartkach ! Przy okazji tych pracy, pokażę jak wielkie znaczenie w hafcie ma backstitch (kontur, obrys), czyli doskonale wszystkim znany ścieg za igłą. 
Przed .........


....i po wykonaniu konturów.Od jakiegoś czasu używam zakupionej( tutaj) wielofunkcyjnej linijki do cięcia papieru. Spisuje się rewelacyjnie, może kogoś zainteresuje :))

Można na niej wykonać 2 rodzaje nacięć, pomocnych przy składaniu papieru i 6 rodzajów linii cięcia.Pozdrawia BiBi i kartkowa "rozbiegana" królicza gromadka :))

piątek, 14 marca 2014

Fioletowy............

.........nie przepadam za tym kolorem. Kiedy jednak natrafiłam w sieci na wzorek pisanki w fioletach, spodobał mi się i powstała taka zawieszka :)W sklepach ogrodniczych wzmożony ruch, szczególnie przy regałach z nasionami. Zakupiłam już pierwszą ich porcję i nie mogę się doczekać kiedy na dobre zaczną się prace w ogrodzie. Na razie trwa wygrabianie liści, czyli porządki po zimie. Mam nadzieje, że ona już do nas nie wróci:))


Miłego weekendu dla Wszystkich i do następnego razu:))

środa, 12 marca 2014

Hafcik...........

.......pisankowe drzewo skończyłam już dawno, ale ciągle brakowało czasu na jego pokazanie. Oto ono, wyhaftowane na lnianej aidzie 18, białą muliną DMC:)To na razie pierwsza, skończona praca w temacie wiosennych świąt. 

W ogrodzie króluje kolor biały, żółty i fioletowy. Pojawiły się też pierwsze motyle :)

A teraz pochwalę się wiadomością, że moja praca została zakwalifikowana na VI Ogólnopolską Wystawę Haftu Krzyżykowego Złota Igła 2014. Łódzkie Muz. Włók. wystawi 267 prac, będzie co podziwiać, szkoda tylko, że do czerwca jeszcze tyle czasu.......

Pokażę Wam również moją pieczątkę, jaką zamówiłam w amigraf


Witam i zapraszam na dłużej Elizę Art, która dołączyła do grona moich Obserwatorów.

Pozdrawiam BiBi :)