wtorek, 30 września 2014

Uroki złotej jesieni..............

........słonecznie, ciepło i coraz bardziej kolorowo! Wszyscy kochamy taką jesień, niech trwa jak najdłużej :)) Staram się każdą wolną chwilę spędzać na powietrzu, bo jesienne dni są już coraz krótsze. Zauważyliście, że wokół nas zaczyna się robić ciszej, wszyscy i wszystko zaczyna zwalniać tempo!  Lubię ten czas! 

Wsłuchując się w tę jesienną ciszę, niespiesznie wyhaftowałam karteczkę z miechunką, aktualnie pyszniącą się w ogrodach. Szkoda, że nie moim, bo jakoś nie mam szczęścia do tej dekoracyjniej roślinki. 


Zestaw permin of copenhagen, kartka z passe - partoutMigawki z jesiennego ogrodu :)

Dziękuję za odwiedziny i wszystkie miłe komentarze pod poprzednim wpisem! :)

Pozdrawiam serdecznie - BiBi

niedziela, 21 września 2014

Dekoracje na powitanie................

........... Pani, która niebawem zapuka do naszych drzwi i rozgości się na dobre. O kim mowa, o JESIENI!! Gotowe, wiklinowe podkłady omotałam tym co znalazłam na leśnym spacerze. Głównie owoce dzikiej róży, trochę żołędzi i gotowe :) Mniejszy wianuszek zawisł na drzwiach wejściowych, a większy nad kominkiem, który swoim energetyzującym kolorkiem przyciąga wzrok.


Meble ogrodowe nie świecą pustką, ławeczka i stół zajęte, ale znajdzie się jeszcze miejsce, gdzie można wypić kawę i skosztować ciasta ze śliwkami :))
Dziękuję Wam za liczne odwiedziny i miłe słowa dotyczące haftu Family :) Udanego tygodnia dla Wszystkich - BiBi

czwartek, 18 września 2014

Rodzinka............

........... bardzo mi się spodobał ten prosty wzorek Dimensions. Oryginał, to 5 siedzących ptaszków. Jak widać na moim hafciku............ jeden odfrunął, bo Family do której trafi obrazek jest właśnie czteroosobowa :)) Ilość skrzydlatych można dobierać w zależności od potrzeby. Aby uniknąć prześwitów, ptaszki wyszyłam nie 2, a 3 nitkami muliny i z efektu jestem zadowolona.Dziękuję Wam, za tak wiele miłych słów pod ostatnim wpisem (haft - Matka Boska). Zmobilizowały mnie one do pracy i migiem haftnęłam ptasią rodzinkę :)

  Zabawa w kolory na blogu Krysi!  Kolejny raz zgłosiłam swój udział  i zaproponowałam takie oto zdjęcie :)Pozdrawiam i do następnego spotkania - BiBi :)

środa, 10 września 2014

Ostatnia odsłona...........

................. haftu z Matką Boską. Praca skończona, ale nie oprawiona. Muszę przejrzeć półki w "ramkowych" sklepach i wybrać coś odpowiedniego. Oprawa z pewnością będzie w delikatnym kolorze tak jak cała praca. Dziewczyny, które mają ten schemat na liście "haftów do zrobienia", zachęcam do jego krzyżykowania, praca nad nim to sama przyjemność :)
Zdjęcia robiłam kiedy słońce wychodziło albo chowało się za chmurkę i na każdym zdjęciu odcienie szarości są inne:))Przysłowiowym rzutem na taśmę, obejrzałam wystawę "Złota Igła 2014 " w Muzeum Włókiennictwa. Wcześniej czytałam na blogach relacje i w większości moje odczucia okazały się zgodne z Waszymi, zatem nie będę się w tym temacie rozpisywała. W odpowiedzi na pytania jaką pracę wysłałam na wystawę, zamieszczam jej zdjęcie ( pokazywane wcześniej na moim blogu). Dziękuję za odwiedziny i Wasze miłe komentarze! Pozdrawiam - BiBi :)

poniedziałek, 8 września 2014

Kolejny, jeszcze letni.............

................. ale już bardzo jesienny weekend za nami. Wspaniała pogoda sprawia, że każdą wolną chwilę staramy się spędzać na powietrzu. Pięknie wygląda ogród i wszystko wokół otulone ciszą i poranną mgłą. Trzeba dość wcześnie wstać, aby nacieszyć oczy takimi jesiennymi obrazkami, ale wierzcie mi, warto nie dospać :))
Od kilku dni dom przepełniony jest zapachami smażonych śliwek i suszonych grzybów. Ależ lubię takie klimaty :)

Wiosna w ogrodzie zaczyna się jesienią! 
W związku z tym zaczął się ruch w kwiatowych cebulach i pierwsze z nich już znalazły się w docelowym miejscu.

Pozdrawiam jesiennie i do następnego spotkania - BiBi