wtorek, 21 lipca 2015

Cienista część ogrodu............

.............. to idealne miejsce na posadzenie łatwych w uprawie funkii (hosty). Nie trzeba ich okrywać na zimę, podcinać i dzielić. Dobrze im pod drzewami lub przy oczku wodnym, bo lubią miejsca wilgotne. Ich ozdobą są głównie duże zielone liście, niektóre mają białe lub żółte smugi, a ich  kwiaty choć  małe również są dekoracyjne i nawet pachną. Właściwie wystarczy je posadzić i podziwiać, bo szybko rosną. Można powiedzieć, że to roślinki dla niecierpliwych :))  Mamy ich sporo w różnych częściach ogrodu. Aby ożywić i wprowadzić więcej koloru na ich głównej rabacie dosadziliśmy żurawki (mój K. jest miłośnikiem jednych i drugich). Widać, że dobrze im razem, bo pięknie rosną i cieszą oczy :)
Dla porównania 2 zdjęcia tej samej rabaty.Tak było w 2014 roku.


Stan obecny, widać jak funkie szybko się rozrosły, prawda?

Pozdrawiam z letniego ogrodu - BiBi

poniedziałek, 20 lipca 2015

Hafcik .............

........... z krówką, których niestety coraz mniej na łąkach. Lubię ten klimatyczny motyw często pojawiający się w kuchniach i stylu rustykalnym. Praca wykonana na zamówienie ozdobi kuchenną ścianę. Całość powstała według mojego projektu tzn.zestawienia oddzielnych wzorków wyszperanych w sieci :) W sesji wzięła udział moja kuchenna brązowa krówka, którą bardzo lubię :)


Błękitna aida 18, mulina DMC

Na koniec trochę fotek z ogrodu dla ochłody :))
Pozdrawiam nocną porą - BiBi

piątek, 10 lipca 2015

Jak dobrze wstać.........

................ skoro świt, kiedy pierwsze promienie słońca zaczynają zaglądać do ogrodu. Jest przed piątą rano!  Trawa mokra od rosy, wokół cisza, lekki wiatr......... chwilo trwaj !!!! Ten piękny poranek jest bardzo krótki, słońce grzeje coraz mocniej, a to zapowiada kolejny upalny dzień.


W domu, poważny remont włącznie z wyburzeniem części ściany :) Jednym słowem tutaj ani w upalnym ogrodzie nie ma warunków do haftowania, tamborek i igiełka maja wakacje!Dziękuję za odwiedziny i wszystkie komentarze!  Macham do Was z powstałej dziury w ścianie między łazienką a sypialnią :))

Ps. Dobrze, że upały odpuściły, mogę normalnie funkcjonować:)