czwartek, 24 marca 2016

WIELKANOC
Z okazji Świąt Wielkiejnocy życzę Wam:  zdrowia, wiosennej świeżości w sercu i radosnych spotkań z bliskimi i przyjaciółmi.


Hafcik kaczuszki - biała  aida 18, mulina DMC
Dziękuję za wszystkie komentarze pod ostatnim wpisem o kartkach!
Pozdrawiam świątecznie i do następnego spotkania - BiBi :))

wtorek, 15 marca 2016

Wielkanocne kartki

Tym razem pojawiły się na nich kolejne symbole Wielkanocy: pisanki, zajączki i kaczuszka (w zastępstwie kurcząt).
Za oknem pogoda zgodna a przysłowiem - w marcu jak w garncu :) Oby to był ostatni śnieg przed prawdziwą wiosną, której nie mogę się już doczekać.Dziękuję za wszystkie miłe słowa pod postem o łowickich pisankach i do następnego spotkania - BiBi :)

czwartek, 10 marca 2016

Łowickie pisanki....................

.............. haftem malowane. Wszyscy znamy haft łowicki, przedstawiający zgeometryzowane, rytmiczne wzory kwiatowe w intensywnych barwach: czerwony, szafir, fiolet, róż, zieleń i żółty. Bardzo spodobały mi się te "krzyżykowe wzorki" i od razu wiedziałam, że wykorzystam je do przygotowania tegorocznych świątecznych kartek. Musiałam trochę pokombinować i je nieco zmniejszyć aby hafciki zmieściły się w passe - partou.W ogrodzie, pojawiły się wyczekiwane oznaki nadchodzącej wiosny. Kwitną przebiśniegi, a od południowej strony domu pierwsze krokusy:)) Na ich prawdziwy wysyp trzeba jeszcze poczekać:) Jednym słowem czas najwyższy zabrać się do porządkowania ogrodu po zimie.

Pozdrawiam wiosennie - BiBi