niedziela, 1 grudnia 2013

Pierwsza niedziela Adwentu, zapalamy świecę pokoju

Słowo "adwent" pochodzi z języka łacińskiego "adventus", które oznacza przyjście. Dla starożytnych rzymian słowo to, oznaczało oficjalny przyjazd cesarza. Dla chrześcijan, to radosny czas przygotowania na przyjście Pana. Oczekiwanie na przyjście Chrystusa musi rodzić radość.
Jednym z symboli adwentu jest wieniec, składający się z gałązek choinki, na których umieszcza się 4 świece, symbolizujące 4 niedziele Adwentu. Co niedzielę zapala się kolejną świecę. 
I świeca jest świecą pokoju,
II wiary,
III miłości,
IV nadziei
Elementy wieńca symbolizują wspólnotę oczekujących w nadziei i radości na przyjście Pana. Znaczenie poszczególnych elementów:
* zielone gałązki - życie, nadzieja
* świece - światło, nadchodząca Światłość
* forma wieńca - krąg - powracający cykl życia
                                                                                                                                 źródło: internet

Mój tegoroczny stroik adwentowy jest bardzo skromny, przygotowałam go na mojej ulubionej paterze z ptaszkiem i wygląda tak :)

Niech to będą piękne i radosne dni dla Wszystkich. Postarajmy się znaleźć czas na rozmowy z bliskimi, a także osobami samotnymi, których jest bardzo dużo wokół nas. Takie zainteresowanie i rozmowy okazują się być ważniejszymi niż jakiekolwiek dobra materialne. Pamiętajmy o tym, że Adwent to czas wspólnej radości, płynącej z głębi serca.

7 komentarzy:

 1. Ja w tym roku zrobiłam wieniec po raz pierwszy. Dziękuję o informacje na ten temat. Mi niestety brakuje gałązek i świce stoją obok siebie, więc to taki pseudo wieniec ale cieszy i płonie świeca pokoju:)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny. Taki, jak trzeba. Radosnego oczekiwania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Skromny ale bardzo elegancki i stylowy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ooo..
  ile ciekawych i nowych rzeczy może się człowiek od drugiego człowieka dowiedzieć...
  Dziękuję...

  OdpowiedzUsuń
 5. Prosty ale piękny, czasem lepiej odpuścić z ozdobami.

  OdpowiedzUsuń