sobota, 7 czerwca 2014

Druga odsłona haftu, a pierwsza funkii .......

Kolejna odsłona mojego haftu. Po zestawieniu, widać ile przybyło :) Zdjęcia robione przy różnym oświetleniu, co widać po kolorkach na płótnie.


Każdy ogród posiada miejsca zacienione np.pod drzewami,  które są wprost stworzone do uprawy funkii zwanych też hostami, które przywędrowały do nas z Dalekiego Wschodu. Warto mieć je w ogrodzie lub na zacienionym balkonie. Funkie są mało wymagające i łatwe w pielęgnacji, a ich sercowate liście i kwiaty w kolorze liliowym lub białym są niezwykle dekoracyjne. Byliny te są przysłowiowym "oczkiem w głowie" mojego K. i od zawsze królują w ogrodzie. Na wiosnę to małe niepozorne kępki, które w mgnieniu oka rozrastają się i wręcz panoszą na każdym kroku tworząc istny gąszcz. "Wchodzą" na werandę, zarastają ścieżki itd..... Nasze "ogrodnicze" zakupy zawsze są udane i nigdy nie wracamy z pustymi rękoma. Jakaś funkia lub żurawka (o których będzie innym razem), zawsze znajdzie się w naszym koszyku :))
   

W czasie dużych upałów pies lubi się wylegiwać w ich gąszczu. On w ogóle lubi mościć się w i na kwiatach nie bacząc na nasze biadolenie, że znowu coś zniszczył :))


Udanego weekendu  życzy Wam - BiBi

12 komentarzy:

 1. Cudny jest ten haft. Po prostu coś pięknego! Czekam na postępy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. jeszcze raz ci dziękuje za schemat, jak tylko zakupię materiał to rozpocznę pracę , piękny ogrod, mam też funkię, ale wspomniałaś o żurawce, którą muszę zakupić pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz wspaniałą kolekcję funkii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny ogród , taki dopracowany :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. piękna praca i piękny zaczarowany ogród:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękny haft, a Twój ogród rewelacyjny, cudownie musi w nim czas płynąć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pięknie haftujesz i masz piękny ogród, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Hafcik zapowiada się super a funkie piękne i zadbane ja mam kilka ale u Ciebie widzę taka różnorodność ojej super pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Haft jest oszałamiający. Zresztą, ogród też.:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Funkie przecudowne, piękny ogród. Pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń