sobota, 31 stycznia 2015

Drzewa ubrane w czapy śnieżne........

 W końcu doczekaliśmy się prawdziwej zimy i białego puchu, który rozjaśnił szarość ostatnich miesięcy. Do pełni szczęścia brakuje tylko słońca i niewielkiego mrozu, no ale podobno nie można mieć wszystkiego :) Nie narzekam i cieszę się z tego co jest za oknem :)) A widoczki są piękne, zarówno w ogrodzie jak i w lesie. Nadszedł czas na  typowo zimowe dekoracje. U mnie dominują łyżwy :)) Prościutkie wzorki zawieszek haftowałam na lnianej aidzie 18, mulina DMC. Drewniane łyżwy upolowałam na wyprzedaży, od razu wpadły mi w oko :))
Kiedy tylko czas pozwoli chodzimy do lasu w którym jest pęknie bez względu na porę roku:) Przyodziani w wysokie buty wydeptujemy ścieżki (pies biega swoimi), bo teraz mało kto tutaj zagląda, nie licząc dzikich mieszkańców.


Miło mi powitać Agnieszkę, która dołączyła do moich Obserwatorów, zapraszam na dłużej :)  Pozdrawiam ciepło w ten  zimowy wieczór - BiBi

środa, 21 stycznia 2015

Wszystkim Babciom i Dziadkom.......

....z okazji ich święta, życzę wszystkiego co najlepsze, a w szczególności dużo, dużo zdrowia!!

błękitna aida"18", DMC - 317
Wiosenna pogoda na zewnątrz, nastraja do tworzenia kwiatowych kompozycji, które rozstawiam w domu. Nowe hiacynty w nowej doniczce-filiżance :))Ogród budzi się do życia, nieco za wcześnie, bo w środku zimy ale cóż począć kiedy temperatura ciągle na plusie.


Pozdrawiam i do następnego spotkania - BiBiśroda, 14 stycznia 2015

Słodki styczeń.............

Witajcie :)
Dziękuję za wszystkie miłe komentarze pod kwadracikowo-kołderkowym postem :) Cieszę się, że poczta nie zawiodła, hafciki terminowo i w całości już dotarły do Chagi!

Pierwszy miesiąc roku jest u nas zawsze bardzo słodki, ponieważ obfituje w urodziny członków mojej rodziny.  Kartka i pudełko deku, ostatnie prace jakie wykonałam też są na słodko:))

Dzisiejsze poranne ciężkie chmury wiatr rozwiał w mgnieniu oka i nareszcie na dłużej wyszło słońce, w którym pyszniły się zakupione hiacynty. Z niecierpliwością czekam na rozwinięcie kwiatów i ich zapach :)

Pozdrawiam i do następnego spotkania - BiBi

wtorek, 6 stycznia 2015

Dzisiaj, po raz siódmy .................

............ ulicami 330 polskich miejscowości  przeszły Orszaki Trzech Króli. W maszerującym tłumie nie mogło zabraknąć Królowej Minnie IV (czwarty kwadracik), jaki wyhaftowałam na rzecz Kołderek za Jeden Uśmiech, salu organizowanym przez Chagę na blogu Pasje Odnalezione! 
To mój ostatni kołderkowy kwadracik, jaki poczyniłam. Praca nad nimi, to była sama przyjemność! Dziękuję organizatorce za umożliwienie wzięcia udziału w tej zabawie i Wszystkim Uczestniczkom, których postępy mobilizowały mnie do pracy (podglądała wasze blogi) :)). W sumie uzbierało się sporo prac, wszystkie wzorki są urocze i buzia sama się do nich uśmiecha :))
Pozdrawiam - BiBi

piątek, 2 stycznia 2015

Pierwszy post w 2015 roku.

......Rok stary jak ziarnko pisaku
      Stoczył się w czasu przestrzenie......
                                                            A.Asnyk

Dziękuję Wam za wszystkie noworoczne życzenia! Wszystkim i sobie życzę aby ten nowy rok nie był gorszy od poprzedniego :)
Z nowym rokiem przyszedł  czas na podsumowanie
robótkowych poczynań. Takie zestawienie, to doskonałe odświeżenie pamięci, która potrafi być ulotna :)) 

                          HAFT KRZYŻYKOWY 
- kartki
- zawieszki -  większy format
                                 DECOUPAGE


Uważam, miniony rok za pracowity pod względem moich poczynań. Zabrakło czasu na bombki deku, mam nadzieję, że w tym roku będzie inaczej :)) Planów robótkowych nie zdradzę, ale wierzcie mi, że są i aby tylko starczyło czasu na ich realizację :))
Witam moich nowych obserwatorów bluebru nete i Agnieszkę W., zapraszam na dłużej:)
Pozdrawiam i do następnego wpisu - BiBi