niedziela, 7 lipca 2013

Ogrodowy zwierzyniec

Niektóre zwierzaki odwiedzają  ogród przypadkowo np.w poszukiwaniu czegoś do jedzenia. Jak ta sarna, która przeskoczyła przez ogrodzenie, a później nie potrafiła sama się wydostać. W powrocie do pobliskiego lasu pomagało jej co najmniej 8 osób :))
Jaszczurki gnieżdżą się pod tarasem już od kilku lat! 


Aby rybkom w oczku nie było nudno odwiedzają je żaby:)A tego "gościa " nie znoszę, nie lubię wszystkiego co pełza !


Dzikie koty, których jest spora gromadka. Buszują w ogrodzie całymi dniami. Szczególną sympatią darzymy 2 z nich, te na zdjęciu, którym spieszyliśmy z pomocą w ich pierwszych tygodniach życia. Wdrapały się po winorośli pod sam dach domu i bały się zejść. Ich rozpacz była nie do opisania! Trzeba było je stamtąd zdjąć, co nie  było łatwe, bo jak na dzikie kociaki przystało nie dały się dotknąć. Na szczęście  cała akcja ratunkowa zakończyła się pomyślnie i wróciły do kociej mamy. Wszystkie są regularnie dokarmiane przez szwagra - człowieka o wielkim sercu! Niedługo zaczną mu jeść z ręki i będą dopominały się drapanek za uchem :))


Pozdrawiam serdecznie i życzę Wam udanej niedzieli :)

7 komentarzy:

 1. Prawdziwe ZOO!:) Mnie nagminnie odwiedzają jedynie... ślimaki... Czasem pojawi się jeż, ale przynajmniej ptasich treli mam pod dostatkiem:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sporo ptaków odwiedza nasz ogród. Lubię je podglądać jak zażywają kąpieli w oczku :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Pięknie, to by było bez tego pełzającego :))

   Usuń
 3. Ale zwierzyniec!:) Tez nie cierpiałabym tego wijącego się gościa. U mnie oprócz kota w domu są jeszcze jaskółki za oknem - cała rodzinka. Kot uznał je już za stały element krajobrazu i nie zwraca uwagi.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że nasza gromada kotów nie przechodzi obojętnie obok oczka z rybami :))

   Usuń
 4. Piękny zwierzyniec tzn prawie mam namyśli obślizgłego gościa :((.
  Pomijające jego to zazdroszczę takiego towarzystwa :))

  OdpowiedzUsuń