czwartek, 31 października 2013

Strach ma wielkie oczy.....

Witam Was i na wstępie bardzo dziękuję za moc życzeń z okazji roczku mojego bloga:)

Bez względu na to czy ktoś świętuje czy nie, wszyscy znamy symbole Halloween: duchy, czarownice, czarne koty, pająki, gobliny, zombie, sowy, demony i wydrążona dynia z palącymi się w środku świecami. Zainspirowana tym co zobaczyłam na Waszych blogach, pierwszy raz wyhaftowałam wzorek w tym temacie, dodając do oryginału  pająka, brrr......Uważam, że hafcik wyszedł "straszny" i muszę go schować na dno szuflady abym mogła spokojnie spać:)) Daleka jestem od świętowania Halloween.......





Marmurkowa aida 18, kolor - 3009, mulina DMC








Po czarnym kocie zabieram się za hafciki świąteczne, bo najwyższy już czas zainteresować się i zacząć działać w tym temacie!

Pozdrawiam i do następnego spotkania :)

poniedziałek, 28 października 2013

Wyniki candy i świętowanie :)

Dokładnie dzisiaj mija rok od napisania i opublikowania pierwszego wpisu no moim blogu!!Podsumowanie tego roku, to 161 postów i 1763 komentarze. Dziękuję  Wam za to, że jesteście ze mną przez tyle już czasu i mam nadzieję, że to się nie zmieni w ciągu następnego roku!




Do udziału w moim Candy zgłosiły się aż 72 osoby, które zasypały mnie życzeniami i miłymi komentarzami - dziękuję!

Przejdźmy zatem do losowania nad prawidłowością którego czuwał skrzydlaty niebieski :)......


......szczęście uśmiechnęło się do :


Cheni, piszącej bloga - uroczy detal
Serdecznie Ci gratuluję i proszę o przesłanie swojego adresu.

Przygotowałam również niespodziankę dla 100-go
obserwatora, którym została Kasia z bloga - miedzy-lekcjami 

A teraz jubileuszowa kawka i mała słodyczka, zapraszam :))





piątek, 25 października 2013

Nie tylko petanka......

Petanka jest najbardziej charakterystycznym elementem haftu opoczyńskiego występującym w większości kompozycji, niezależnie od technik hafciarskich stosowanych w tym regionie. Najstarszym haftem opoczyńskim był haft przewlekany, późniejszym krzyżykowy, a najbardziej współczesny to haft płaski.
Petanka to nazwa regionalna ściegu "przed igłą", przeplatanego dodatkową nitką.


Moja przyjaciółka Jola P. zaprosiła mnie na wernisaż wystawy: "Nie tylko petanka.....W kręgu haftów regionalnych". Projekt realizowany był przez Łódzki Dom Kultury we współpracy z Muzeum Archeologicznym w Łodzi oraz Muzeum Regionalnym w Opocznie. W ramach tego projektu dla uczestników zorganizowane były warsztaty połączone z wykładami. Rezultaty projektowych działań, to haftowane: obrusy, serwety, bieżniki, zasłonki, poduszki, elementy ubioru oraz biżuteria, czyli było co podziwiać :))
 Cieszę się, że miałam okazję zobaczyć piękny wzornik wykonany przez przyjaciółkę oraz wiele innych ciekawych i inspirujących prac! Jola bardzo Ci dziękuję
 i pozdrawiam :)

Foto relacja z wystawy:














zdjęcie z katalogu o wystawie



Pozdrawiam serdecznie i do następnego spotkania! Przypominam, że zapisy na moje candy już tylko do końca dzisiejszego dnia:)

środa, 16 października 2013

Haftowanych woreczków ciąg dalszy.

Witam Was!
Dziękuję za miłe słowa dotyczące wyhaftowanego obrazka - Jan Paweł II. Muszę Wam powiedzieć, że krzyżykowanie na czarnej kanwie nie było dla mnie bardzo trudne, ale tylko wtedy kiedy haftowałam przy świetle dziennym :) Jest to mój mało oryginalny sposób na czarną kanwę!
Dzisiaj, ciąg dalszy płóciennych woreczków, których robienie  okazało się wielką przyjemnością. Może dlatego, że lubię woreczki, różne zawieszki, saszetki itp :))







Wyhaftowany wzorek nie oznacza, że w woreczku muszą się znajdować suszone muchomory!!!  :)) Można go szybko zapełnię czymś innym, równie pachnącym jak suszone grzyby.












Pozdrawiam i życzę Wam słonka na najbliższe dni, bo dzisiejszy dzień cały w jesiennych mgłach i chmurach :)



niedziela, 13 października 2013

13 października 2013 XIII Dzień Papieski "Jan Paweł II - Papież dialogu"


"Ojciec Święty Jan Paweł II był mistrzem dialogu. Nie tylko w sensie teoretycznym. Jego pouczające słowa o tym zagadnieniu zyskiwały niezwykłą siłę oddziaływania i swoisty blask prawdziwości poprzez prezentowaną przez Papieża unikalną postawę w kontakcie z drugim człowiekiem. Cechował ją niezwykły wręcz szacunek dla tego "innego", z którym się spotkał, budowany na respektowaniu jego ludzkiej godności. Wynikała ona ze świadomości, że każdy człowiek ma przecież Boży rodowód, nawet jeśli tego nie uznaje lub jeszcze nie odkrył"                        źródło - internet

Przedstawiam Wam  moją pracę poczynioną już jakiś czas temu, tematycznie związaną z obchodzonym dzisiaj dniem.








Pozdrawiam serdecznie i do następnego wpisu :)

piątek, 11 października 2013

Dynia w dzieciństwie zwana banią..........

....... na ostatnim już woreczku jaki mi pozostał z kilku uszytych, bo rozeszły się niczym ciepłe bułeczki :) Szyję następne ale będą z innym hafcikiem. Może zdążę Wam jakiś pokazać:)
Wzorek wyhaftowałam na taśmie, która jest naszyta tylko z jednej strony woreczka. Góra wykończona bawełnianą koronką. Mulina, to resztki dobierane na "oko" i prawie każdy hafcik był w nieco innym kolorze:)










Duże i małe dynie z ogrodu.





Nie ominie Was również sesja zdjęciowa z dyniowych "zalotów" :))



Udanego weekendu Wam życzę i do następnego razu:))

czwartek, 10 października 2013

Sal wiosenny jesienią i Beskidy.

Witam Was :) 
Dzisiaj kolejna odsłona w salu wiosennym z Diana Art.Oto moje postępy w krzyżykowaniu:



Czas na krótką relację z pobyt w Beskidach, który był bardzo udany! Błękitne niebo, słońce, a wokół złota polska jesień w pełnej krasie, było cudnie :)  Wisła, Ustroń-Jaszowiec, Równica ( 885 m n.p.m.), to tam spędziliśmy najwięcej czasu.W drodze powrotnej do domu zaliczyliśmy Górę Żar (761 m n.p.m.).  Popijając kawę,  podziwialiśmy panoramę i obserwowaliśmy zmagających się z wiatrem i startujących z jej szczytu lotniarzy. Moc wrażeń i miło spędzony czas z zielonogórzanami (G.i J.) moimi  podczytywaczami, od lat stałymi bywalcami DW. Nauczyciel w Jaszowcu!! Uściski serdeczne dla Was i drapanki dla kanapowca Zenka:))

ze szczytu Równicy



Źródło Wisły: zlewnia Białej i Czarnej Wisełki oraz Malinki położona na terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego i jego otuliny. 



skocznia im.A.Małysza w Wiśle Malince


ze szczytu Góry Żar

lotniarz w akcji

Pozdrawiam i do następnego spotkania :)